45. PS SVRATKA BRNO

— STARÉ STRÁNKY —


Tyto stránky již NEJSOU AKTUÁLNÍ. Slouží pouze jako archiv.

Pokud se zde nacházíte omylem, navštivte prosím : www.pssvratka.cz.


***Julin***


— BYSTRCKÝ VANDR —


9. ZÁŘÍ VE 12 HODIN STARTUJE TRADIČNÍ AKCE (NEJEN) PRO BYSTRCKÉ DĚTI A JEJICH RODIČE!!!

Již 42. kolo vandru začne u ZŠ Laštůvkova, kde dostanete mapku a plánek s popisem stanovišť, která na Vás po cestě čekají. Start bude otevřený od 12 do 15 hodin, do cíle se můžete dostavit do 18 hodin. Startovné pro děti je 20,- Kč, pro dospělé 10,- Kč.
Možnost registrace a fotky z minulých ročníků naleznete na webových stránkách akce - Bystrcký vandr

MOC SE NA VÁS TĚŠÍME!!!
***Magali***


JAKÝ BYL LETOŠNÍ TÁBOR?I přes nižší počet dětí oproti předchozím ročníkům se letošní Kachlička opět vydařila. Počasí jsme měli přinejmenším zábavné. Vedra se střídala s obrovskými bouřkami, nicméně všechno jsme přežili bez úhony a s úsměvem na líci. Oddíly byly tyto:
ADEPTI - které vedli Judita s Altairem. Byli zde Kiki, Rox, Inteligent, Rogaš a Veloki.
CVRČCI - vedoucími byli Estee a Bakar a jejich děti Ciri, Zuko, Drevn a Žump.
HYBNÁ SÍLA - kterou hnali kupředu vedoucí Aron a Artana a s nimi Drako, Ričmond, Lons a Vikouš.
a TVRDÝ KNEDLÍCI - kde hlavní knedle byli Kron a Moris a menší knedlíčci Kečup, Veverka, Stan a Jaffa.
Všichni zvládali svoje úkoly čestně a s vervou, jak se na pravé táborníky z Kachly sluší a patří. U každého jsme našli něco, v čem vynikal. U Veverky se například ke konci tábora projevily nevídané hudební vlohy, díky hledači talentů, Cvrkovi. Naprosto perfektní pořádek (asi to má v rodině) si udržel Rox, za což byl také odměněn. Ričmond nám ukázal, jaký dokáže být chlapák a předvedl naprosto skvělé kliky! Ciri a Kiki se prokázaly být silnými amazonkami v chlapské džungli, jsou to holky do nepohody. Rogaš a Veloki nás, dámskou část vedení, neustále uchvacovali svým rozkošným úsměvem, za nějž bychom jim odpustily snad cokoli - oddílák, ten tvrdej chleba má. :) Inteligent se Stanem nám přichystali spoustu zkoušek pozornosti. Zvídavci, kteří nezkazí žádnou legraci. A Inteligentovo argumentování, když měl klikovat, se stalo legendárním. Docela se divím, že nemá ruce jako Silvester Stallone. Lons nás všechny dostal svým rozumem. Není snad jediného vedoucího, kterého by nezkoušel přechytračit. Zuko a jeho nekončící nadšení pro věc! Aneb nikdy neunavené dítko se zářivým úsměvem, doplňujícím jeho sluníčkově zbarvené vlasy. Drevn, coby jeden z nejstarších členů tábora, představoval morální podporu svých mladších kamarádů, vynikal diplomatickými schopnostmi (stará dobrá Eumenea) a překvapil některé z nás, že je to ten stejný Drevn, který tu byl loni. Žump. No to je naše zlato. Jeden z nejudatnějších válečníků na Kachle, žádná nestvůra si před ním není jistá. Měl nejželeznější úsměv ze všech. Malý milý Drako, s roztomile krabatícím se obočím, když se zamýšlel nad nějakým problémem. Tak statečně ušel pochoďák, až jsem nestačila koukat. A přitom je tak maličký, že z něj zezadu byl vidět snad jenom batoh a nožičky! Nejstylověji oblečen přijel ovšem Vikouš, jehož výbavu do lesa nebylo možné nezaznamenat. Škoda, že jsme nehráli po lese na schovávanou, jinak by ho jistojistě nikdo nenašel! (Což by ale pak způsobilo problémy nám, vedoucím...) Kečup - ten se stal překvapením roku! Ještě jsme ho ani neznali a on už stihl vyhrát hned první hru, nehledě na to, že se stal také nejlepším stínem. Skromný úsměv a velký duch - to Kečupa značí. A Jaffík, milý kluk s tím nejlaskavějším úsměvem. Je s ním vždycky pohoda. A došel puťák i s těmi strašnými puchýři na nohou. Je to chlapák! Když pak bylo třeba zvolit nejlepší členy jednotlivých cechů, zvítězili: mezi stíny již jmenovaný Kečup, mezi duchovními favorit Lons, z válečníků zazářil Veloki a mezi mágy byl jednička Rogaš.
Jednoduše - oddíloví vedoucí letos mohli být na své svěřence po právu náležitě hrdí. Když budou i nadále tak úspěšní, jednoho dne z nich jistě budou skvělí instruktoři a vedoucí, jako z jejich o trochu starších kamarádů. Letos byli prvním rokem mezi instruktory zařazeni Jukka, Kimot, Van Gelden a Smígl. Ještě jsou na svých postech noví, ale rychle se učí a pomáhali dětem. Ještě si jistě velmi dobře pamatují, jaké pocity z čeho měli, když byli teprve před rokem také mezi dětmi. (Občas bychom mezi ně aspoň na chvíli asi chtěli všichni!)

***Magali***

TEDY LETOŠNÍ KACHLE TŘIKRÁT ZDAR A TĚŠÍME SE NA VÁS ZASE ZA ROK!!! :)

— KACHLIČKA 2012 —

1.7.2012 - 15. 7. 2012

Chceš zažít dobrodružství? Chceš se stát hrdinou? Chceš poznat nové přátele? Je Ti 7 a více let?

Tábor Kachlička čeká právě na Tebe!

Náš pionýrský tábor 45. skupiny Svratka s mnohaletou tradicí nabízí možnost skvělé dvoutýdenní zábavy pro ty, kteří si rádi hrají, chtějí být alespoň dva týdny v roce skutečnými hrdiny a nebojí se fantazie.

Tábor je na vysočině, kousek od města Humpolce, u rybníků Kachlička a Zdislavák, spíme ve stanech s podsadou a jíme ve dřevěné jídelně pětkrát denně. Koupeme se pomocí lázeňských kamen a kondici dětí hlídají zdravotníci s oprávněním Pionýra. Každý den hrajeme pod vedením kvalifikovaných vedoucích spoustu her, podpořených propracovaným příběhem, všichni máme přezdívky a hrajeme postavy. Upevňujeme kolektivní vědomí i sílu jednotlivce, vedoucí se dětem věnují individuálně podle jejich možností.

Cena tábora do 30.04.2012 je 3 200,- a od 01.05.2012 3 700,-

MÁŠ ZÁJEM? RÁDI TĚ LETOS NA ZAČÁTKU ČERVENCE PŘIVÍTÁME VE SVÝCH ŘADÁCH!

Kontaktní osoba: Lydie Němcová, Lydie.Nemcova@seznam.cz, 776 283 983

Hlavní vedoucí: Ing. Josef Herclík, 604 974 344

* * *Co se stalo před rokem? A co nás čeká letos?* * *

Urú - Loki. To jméno v nás vyvolává posvátnou úctu. Nevíme, zda nás dovede ke štěstí či ke zkáze. Ale nezbývá nám, než tomu dokonalému tvorovi věřit, protože upíři z rodu Marghemů, ti nejstrašnější ze strašných, jsou nám v patách. Opustili nás hrdinové, jako byl Kalea, nebo Vergil, je nás zase o něco méně. Snad noví přátelé z řad města Ubertinia nám budou nápomocni. Čekali jsme příchod Marghemů, pravda. Jen jsme jej čekali mnohem později. Obrovská invaze nám vyrazila dech a my musíme v kvapu opustit nejen naše milované město, ale i celý tento svět. Někteří z nás to stále příliš nechápou, ale Urú - Loki nás poslalo napříč dimenzemi hledat tvora, který jediný nám snad pomůže Marghemy zapudit a porazit. Nemáme na vybranou. Musíme putovat neznámými světy a hledat odpověď na otázku "Jak se vrátit zpět domů,"...

A můžeme ještě vůbec...?

* * *


2012-09-05 20:05:39

Pro vedoucí

Zdravotní potvrzení pro vedoucí (*.pdf)

2010-05-20 13:56:41

Pro všechny

Aktuální vzdělávací akce (kurzy a školení) naleznete tady:
http://jihomoravsky.pionyr.cz/index.php?obs=klubko&fltr=CL

2010-05-20 13:58:52

Kachla na Facebooku

http://www.facebook.com/pages/KACHLA/83445147309

2011-02-13 00:03:53

Kvalifikace zdravotníka (3. - 19.4.2009)

Pořadatel: JmKOP WWW: klubko.jmpionyr.cz Místo: ZŠ Tuháčkova, Brno Poplatek: 650,- Kč pro pionýry 1100,- Kč pro nepionýry Popis: Školení bude dva víkendy a to 3.-5. a 17.-19. dubna + zkoušky. Kontakt: Kačer E-mail: klubko@jmpionyr.cz http://jihomoravsky.pionyr.cz

2009-04-09 16:46:44

Hory - Frenštát (Pustevny) (29.1. - 1.2. 2009)

Kontakt: Medvěd

2009-04-09 16:46:25

Podzimní KOVka 2008 (14.10. - 11.11.2008)

Pořadatel: PVC JmKOP WWW: jihomoravsky.pionyr.cz/klubko.php Místo: Brno (Údolní58a) a výjezd Popis: Kvalifikace oddílového vedoucího, semináře v sídle JmKOP (Údolní 58a, Brno - 14. a 21.10., 4.11., zkoušky 11.11.) a víkendový výjezd (17.-19.10.) Více informací v Aktualitách (červen 2008) a v archivu U křečka. Kontakt: Lubošek E-mail: klubko@jmpionyr.cz

2009-04-09 16:45:51

{ dávnověk… }
{ Pro pamětníky :- }
5.PTO MODRÝ ŠÍP
Kontakty
» svratkabrno@seznam.cz
» josef.herclik@seznam.cz
» lydie.nemcova@seznam.cz
» vilemin@seznam.cz

Hlavní vedoucí
Josef "Medvěd" Herclík
Na Bítýškách 580
664 71 Veverská Bítýška
+420 604 974 344

Sídlo PS
45. PS Svratka
Větrná 616/18
635 00 BRNO

Adresa tábora
LPT Kachlička
PS Svratka
396 01 HUMPOLEC

» Kachla
» www.kachla.cz
» facebook.com
» kachlicka.borg.cz
» www.bystrckyvandr.cz
» dětské tábory
» dobrý tábor

» Školení
školení instruktorů
» jihomoravsky.pionyr.cz

» Kutiny
Kamarádi, výpravy, tábory
» kutiny.muj-net.com
» kutiny.ic.cz